Expander wejść dla KOMPAKT-5


[ Link do najnowszego oprogramowania dla nadajników NANO i PIKO ]

Przedstawiamy Państwu listę odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące naszych produktów. Każda odpowiedź posiada identyfikator którego urządzenia dotyczy: Kompakt-5 -> [K5], Kompakt-6 -> [K6]Kabel programujący.

[K5][K6] LINK do schematu i opisu połączeń.


Jak wyczyścić zapełniony Bufor Zdarzeń ?

[K5] Służy do tego przycisk "Usuń hasło" w TMProg2, która oprócz hasła kasuje także konfigurację i bufor zdarzeń.
Typowa procedura czyszczenie bufora:
- Odczytaj ( konfigurację )
- Usuń hasło
- Programuj ( konfigurację )


Czy można rozszerzyć liczbę wejść nadajnika ?

[K5] Służy do tego płytka Expandera wejść, uzyskujemy w ten sposob łacznie 11 wejść fizycznych.


Czy wyjścia modułu można (równolegle) łączyć ze sobą ?

[K6] Jest to dozwolone, jeśli są one skonfigurowane jako wyjścia tego samego typu. W przypadku połączenia równoległego ich obciążalności prądowe sumują się.


Czy nadajniki TMLab można programować przez port USB?

[K5][K6] TAK - można. Należy w takim przypadku użyć przejściówki USB->RS232 dostępnej w firmie TM Lab, a także w większości sklepów komputerowych.
UWAGA: przejściówka taka może wymagać zainstalowania odpowiedniego sterownika, który powinien dostarczyć jej producent.


Czy w przypadku braku połączenia nadajnika w GPRS sygnały alarmowe dotrą do stacji monitorowania ?

[K5][K6] Przy braku możliwości dostarczenia informacji poprzez GPRS, nadajnik przełącza się (w zależności od konfiguracji) w tryb SMS lub CLIP i tą właśnie drogą przekazuje sygnały alarmowe do stacji monitorowania.


Czy moduł alarmowy TMLab może realizować funkcję centralki alarmowej.

[K5][K6] TAK - KOMPAKT-5 oraz KOMPAKT-6 spełniają funkcję porostej jednostrefowej centralki alarmowej z konfigurowalnym czasem wejścia zwłocznego. Umożliwia to podłączenie klawiatury ( lub pilota ) służącej do uzbrajania/rozbrajania systemu.


Wyjścia KOMPAKT-6 mają obciążenie prądowe nie większe niż 150mA, tymczasem chcę podłączyć peryferia wymagające większego prądu - jak to zrobić.

[K6] Tak - jest to możliwe - firma TM Lab ma w swojej ofercie płytki ekspandera, który przykręca się wprost do szyny konektorów nadajnika. Rozszerzenie to zawiera dwa przekaźniki o prądzie dopuszczalnym 5A.


Czy nadajniki firmy TM Lab posiadają funkcje zdalnej zmiany konfiguracji ?

[K6] TAK - nadajniki TM Lab posiadają możliwość odbioru SMSów konfigurujących wszystkie parametry systemu. SMSy sterujące i konfigurujące zawsze muszą zawierać hasło do modułu.
[K5] TAK - nadajnik KOMPAKT-5 można przeprogramować (włącznie z wymianą firmwaru) jeśli skonfigurowany jest do pracy w trybie GPRS.


Uważam, że sygnalizacja stanu pracy nadajnika KOMPAKT-6 na diodach świecących jest bardzo wygodna i przydatna, wydaje się jednak, że w przypadku pracy z akumulatora jest to niepotrzebne zużywanie energii, które skraca czas pracy modułu z zasilania awaryjnego.

[K6] W KOMPAKT-6 świecenie diod sygnalizacyjnych sprzężone jest z wejściem "SABOTAŻ". W przypadku kiedy obudowa nadajnika jest zamknięta - zostają one zgaszone i już nie zużywają energii ( najtrafniejszym porównaniem będzie w tym przypadku gaszenie światła wewnątrz lodówki po zamknięciu drzwi). Diody sygnalizacyjne zapalają się ponownie po otwarciu obudowy - czyli w trakcie czynności serwisowych.

[K5] KOMPAKT-5 posiada funkcję automatycznego gaszenia diod (należy taką opcję zaznaczyć w programie konfigurującym). Diody zapalają się na kilka minut tylko po użyciu przycisku TEST. Spadek poboru prądu tak skonfigurowanego nadajnika jest znaczący.


Czy firma TM Lab jest w stanie przystosować swój nadajnik do specyficznych potrzeb mojego systemu alarmowego ?

[K5][K6] TAK - firma TM Lab jest producentem oraz integratorem systemów alarmowych. W przypadku specyficznych potrzeb zespół doświadczonych projektantów elektroników oraz informatyków jest do Państwa dyspozycji.


Czy nadajniki są testowane przed sprzedażą ?

[K6] TAK - TM Lab gwarantuje test pełnej funkcjonalności urządzenia przed wysyłką do klienta - na życzenie klienta nadajnik może mieć także od razu wgraną odpowiednią (zgodną z zamówioną) konfigurację.


Zamierzam korzystać z funkcji centralki alarmowej z podłączoną RADIOLINIĄ - czy istnieje możliwość włączenia sygnalizowania uzbrojenia/rozbrojenia ?

[K5][K6] Tak - nadajniki posiadają taką funkcję.
Na górę |

::: © TM Lab 2006 - 2024 ::: Kontakt telefoniczny: +48 665 39 14 21 ::: email: TMLab@TMLab.pl :::

CSS Valid
zamknij X
;